• 8.5.2014
  • 93 zobrazení
  • 1
  • 00
Louny (lus) Báječné sportovní dopoledne prožili atleti na hřišti Základní školy Prokopa Holého v Lounech. První ročník běžeckého závodu Májový běh v Lounech tam uspořádal Atletický klub fungující při škole. Závodníci na trať vyběhli v jedenácti dětských kategoriích a jedné dospělé, celkem se jich o medailové posty utkalo osmdesát pět. Závodů se zúčastnil také maskot Atletiky pro děti – zajíc Atík. Místní děti jeho návštěvu vyhrály v jarní dopisovací soutěži webu atletiky pro děti. Děti z něj byly nadšené, zvláště když se zapojil do závodění.
První ročník závodů proběhl za krásného slunečného prvomájového počasí, výborného počasí i skvělé nálady. Před zahájením závodů se děti mohly roztrénovat na atletické sadě, kterou klub obdržel od Ústeckého kraje a Českého atletického svazu jako předčasný dárek k loňským Vánocům. Děti se na ní rozcvičily při přeskakování překážek či házení umělohmotných oštěpů. První se na start připravily děti ročníku 2009 a mladší, které zdolaly padesátimetrovou trať a nejrychlejší byl Tomáš Laurich z pořádajícího klubu. V kategorii Broučků, kluci narozeni 2008 a 2007 byl na sto metrů nejrychlejší Adama Ježek z Klášterce, mezi dívkami – Beruškami byla v cíli první Sára Dolejšová z Prahy. Z mimipřípravky, dětí ve věku osm a devět let na dvěstěmetrové trati nejrychleji běželi Adam Šíp a Adéla Markvartová. Do cíle třistametrové trati přípravky první doběhli David Šimánek a Eliška Zahrádková, čtyřistametrovou trať mezi mladšími žáky vyhráli Michal Jindrák a Martkéta Malá z AK Louny. Atleti Lukáš Peremský a Barbora Sailerová z lounského klubu získali první místa ve své kategorii starších žáků na trati dlouhé 400 metrů.
V kategorii dospělých se na tříkilometrovou trať postavili společně muži i ženy. Vítězem se stal s časem 10:03 Karel Kaliba, mezi ženami Lucie Svobodová (11:37), oba z AK Most.

Májový běh v Lounech proběhl bez jakýchkoliv problémů, všichni si ho užili a vydatně závodníkům spolu s Atíkem fandili. „Poděkování patří všem, kteří pomohli, jste jedničky,“ vzkazuje Jan Hřích, trenér AK Louny s tím, že druhý ročník závodů se uskuteční za rok 1. 5. 2015. Lounský atletický klub v posledních týdnech přivezl řadu úspěchů z běžeckých závodů. Ze čtvrtečních domácích závodů mají mladí běžci čtyři zlaté (T. Laurich, M. Malá, L. Peremský a B. Sailerová) a osm stříbrných pozic(L.Laurich, J. Lávicová, A. Dienelt, P. Jošková, J. Hřích, P. Helebrantová, V. Vávra a J. Pelcman) . Pět zlatých, jedno stříbro, jeden bronz a dvě čtvrtá místa z Nového Strašecí, z Veltrus dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové a čtyři čtvrtá místa. Na Běhu Krušnohořím atleti získali jednu stříbrnou a jednu bronzovou příčku, a také dvě místa čtvrtá, v běhu do schodů v Roudnici získali lounští běžci čtyři první, pět druhých a jedno třetí místo. Skvěle tak reprezentují svůj klub i město Louny.
  • 22
Krásné slunečné počasí, výborná nálada a desítky běžců připravených zdolat vrch Červeňák u Loun. I tak by se dalo popsat sobotní dopoledne na Červeňáku, kde odstartoval nultý, tak trochu zkušební, ročník běhu do vrchu.

Pro běžce pořadatelé připravili tratě dle věku. „Celkem kopec vyběhlo 66 závodníků, což je na nultý ročník výborné. Závody proběhly za slunečného počasí při teplotě 15 stupňů. Nedošlo k žádnému zranění a všichni z vrcholku kopce odcházeli spokojení," uvedl za pořadatele Jan Hřích z Atletického klubu při Základní školy Prokopa Holého Louny.